Az eddigi díjazottak

Szerző: PBKIK | 2015. február 16.

Baranya Gazdaságáért Díj

 

A kamara „Baranya Gazdaságáért Díj" kitüntetést adományozhat évente annak a természetes személynek, aki egy-egy gazdálkodó szervezet, vagy szakma érdekeit meghaladó, a megye gazdaságának egészét szolgáló kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A kitüntetett munkája nyomán értékelhetően javult a megye gazdasági teljesítőképessége, a gazdaság számára fontos fejlesztési program valósult meg, vagy a gazdaság működési feltételeiben következett be jelentős javulás a megelőző évben.

 

1998. Dr. Szili Katalin

1999. Dr. Göndöcs István

2000. Dr. Horváth Gyula

2002. Higi Gyula

2004. Arató Márton

2005. Katona Lajos

2006. Dr. Győrvári Márk

2007. Hárs József

2008. Dr. Szekeres György

2009. Kollár László

2010. Dr. Hargitai János

2011. Jakabucz Ildikó

2012. Dr. Kiss Tibor

2013. Id. Rajnai Attila

2014. Hárs József
2015. Dr. Hüse István

2016. Dr. Rákossy Balázs
2017. Kollár László

 

Az év üzletembere Díj

 

A kamara „Az év üzletembere Díjat" adományozhatja annak a természetes személynek, aki egyes gazdasági szervezetek piacképességét, eredményes gazdálkodását jelentősen javító teljesítményt nyújtott a megelőző évben.

 

1995. Dr. Kiss Endre

1996. Arató Márton

1997. Rajnai Attila

1998. Brun József

1999. Csalódi András

2000. Kresz Erika

2001. Ozsvárt János

2002. Szirmai Csaba

2003. Bock József

2004. Kovács Gyula

2005. Kovács László

2006. Lovász András

2007. Kleisz Zoltán

2008. Kresz Erika

2010. Lakics László és Lakics Péter

2011. Miskolczi Imre

2012. ifj. Rajnai Attila

2013. Herbály István

2014. Seres László

2015. Dr. Benyeda János

2016. Horváth Lajos

2017. Gódi Attila

 

Angster József Díj (Pécs Gazdaságáért Díj)

 

A kamara Angster József Díj kitüntetést adományozhat évente annak a természetes személynek, aki egy-egy gazdálkodó szervezet, vagy szakma érdekeit meghaladó, Pécs gazdaságának egészét szolgáló kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A kitüntetett munkája nyomán értékelhetően javult a város gazdasági teljesítőképessége, a gazdaság számára fontos fejlesztési program valósult meg, vagy a gazdaság működési feltételeiben következett be jelentős javulás a megelőző évben. Ugyancsak kitüntetethető az a természetes személy, aki több éves munkássága, egyenletes teljesítménye alapján jelentősen hozzájárult a város gazdasági fejlődéséhez.

 

2001. Kerényi János, Kohlmann Ferenc, Somosi László

2003. Papp Béla

2004. Dr. Krippl Zoltán

2005. Keresnyei János

2007. Kovács Gyula

2008. Dr. Kiss Endre

2009. Gasz Zoltán

2010. Budavári Attila és Budavári Csaba

2011. Hornicz Bernadett

2012. Max Koller

2013. Zalay Buda

2014. Kleisz Zoltán

2015. Romeisz Norbert

2016. Jenei Zoltán

2017. Nemes Csaba

 

Életmű Díj

 

A kamara „Életmű Díjat" adományozhat annak a természetes személynek, aki munkásságával maradandót, példaértékűt alkotott a gazdaság területén.

 

2005. Gulyás József

2006. Rajnai Attila

2007. Léderer Vilmos

2008. Gyuris Gábor

2009. Hesz János

2010. Szűcs István

2011. Kleisz József

2012. Katona Lajos, Nagy Tibor
2013. Molnár László, Pintér György

2014. Hirth Ferenc, Maszler József
2015. Lakics László

2016. Gulácsi János, Windt Ferenc, Bognár József (posztumusz)

2017. Baranyai Bálint, dr. Lustyik György



Az Év Fiatal Üzletembere Díj

A kamara „Az Év Fiatal Üzletembere Díjat” adományozhatja annak a természetes személynek, aki 35 évnél nem idősebb, vállalkozása legalább 1 lezárt üzleti évvel rendelkezik, vállalkozása kiemelkedő szakmai eredményeket tud felmutatni, üzletileg eredményes, de legalább ígéretes és példaértékű a fiatal vállalkozók előtt.

 

2014. Märcz Éva
2015. Kiss-Bartos Réka

2016. Lengvárszky Szabolcs

2017. Tanó Móni

 

 

Címzetes kamarai tanácsos

 

Az elnökség címzetes kamarai tanácsosi elismerő címet adományozhat azoknak a személyeknek, akik munkájukkal, szakértelműkkel jelentősen segítették és segítik a kamarát, feladatainak elvégzésében.

 

2005. Dr. László Gyula

2006. Dr. Bíró Zoltán, Králik Ivánné

2007. Bodróné Nyúl Éva

2008. Birinyi Zoltán, Borsós István, Gyánti Istvánné, Pál István

2010. Jakabucz Ildikó

2012. Kozma Béla

2013. Rónaszegi Lenke, Gelencsér Lajosné, Weller János
2015. Vida János

2016. Gulyás Ferenc, Opauszki László, Rendeczki Lajos

2017. Ódorné Kovács Ildikó, Bartos Sándor, Somfai Gábor

 

 

Kamarai tanácsos

 

A kamara Kamarai tanácsos címet adományozhat a kamarai hivatal azon munkatársának, aki munkájával, magas szintű szakértelmével hosszú időn keresztül segítette a kamara céljainak megvalósulását, szakértő tevékenységével elismerést szerzett a kamarának. Kamarai tanácsosi cím csak a kamara hivatalában alkalmazásban álló munkatárs részére adományozható.

 

2005. Weller János

2006. Rónaszegi Lenke

2010. Cséfalvay Ágnes

2012. Rudics Judit

2013. Hendinger Anita, Rabb Szabolcs

2017. Katona Petra


 

Baranya Megyei Innovációs Díj

 

A kamara ezzel az elismeréssel kívánja honorálni azt a kiemelkedő eredménnyel járó fejlesztő munkát, amely termékfejlesztést, technológiai fejlesztést, technológia transzfert, informatikai rendszerfejlesztést, szolgáltatásfejlesztést, szervezetfejlesztést vagy high-tech termelő beruházást valósított meg az elmúlt 2 év során.

 

1997. Péter György - Pig-Techn Kft.

1998. Dr. Tarnik István - HC Automatizálási Kft.

1999. Szatmári Zoltán

2000. Kiss Tibor - BIOKOM Kft.

2001. Kozág Kft., Ratipur Kft.

2002. Dr. Szekeres György - Hisztopatológia Kft.

2003. Lovász András - Rosenberger Kft.

2004. Dr. Lustyik György - Soft-Flow Hungary Kft.

2005. Gasz Zoltán - PéTáV Kft.

2006. Jerezánovics Ferenc - HC Linear Kft.

2007. Vendler Balázs - MarkCon Kft.

2008. Áman Mihály - Tegavill Kft.

2009. Kresz Erika - Kresz és Fiedler Kft., Dr. Tarnik István - HC Automatizálási Kft.

2010. Neuro CT Kft., Biokom Kft.

2012. Dr. Kovács L. Gábor

2014. IT'S WOOD Kft., Tega-Led Kft., Strausz János

2015. Vámos és Társai Bt., XOFT Kft., Techniq 2000 Kft.

2016. PTE Pollack Eco Team dr. Háber István projektvezető

2017. Attract Kft., Q.P. Kft., VR-Com Bt.

 

 

Baranya Megyei Export Díj

 

A kamara a Baranya Megyei Export Díjjal ismeri el azon gazdasági szervezet teljesítményét, amely

a) az előző évhez viszonyítva kiemelkedő exportnövekedést ért el,

b) ezáltal hozzájárult a megyei export növekedéséhez,

c) valamint a meglévő külpiacok bővítéséhez.

 

1997. SIR Kft.

1998. NOKIA Monitor Magyarország Kft.

1999. Trust Hungary Kft.

2000. Hauni Hungária Kft.

2001. Baranya Tégla Kft.

2002. Wolftrikes Kft.

2003. Fekoral Kft.

2004. Elcoteq Magyarország Kft.

2005. Rokána Kft.

2010. Szalafa Kft.

2011. Fekoral International Kft.

2012. Trust Hungary Zrt.

2013. Kontakt-Elektro Kft.

2014. Blázek&Anni Kft.

2015. Z Elektronika Kft.

2016. Polytec Kft.

2017. Art-Innova Kft.

 

 

Baranya Megyei Szakképzési Díj

 

A kamara „Baranya Megyei Szakképzési Díjat" adományozhat annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki vagy amely tevékenységének következtében

a) a megyei szakképzés működési keretfeltételei javultak,

b) a szakoktatás iránya és színvonala megfelelt a piac igényeinek,

c) teret nyert a duális képzési rendszer

d) egyes szakmák oktatási színvonala jelentősen javult,

e) a tanulók magas szintű gyakorlati oktatásban részesültek.

 

1997. Kerner Ödön

1998. Szederkényi József

1999. Zsolnay Porcelángyár Rt.

2000. Vajdicsné Gubritzky Magdolna

2001. Szentklárai Jenőné

2002. Szél István

2003. Bernula Károly

2004. Joachim Scheffczyk

2005. PANNONPOWER Társaságcsoport, Gyánti Istvánné, Wortmann András

2006. Borsós István, Babracsán György, Hauni Hungária Kft.

2007. Mecsek Füszért Zrt, Fenyősi Gyula

2008. Uniteam Kft., Gedeon Endre

2009. Laterum Line Kft., Pesti András

2010. Babracsán György, Pusztai Csaba, Szilvásiné Tarjányi Katalin

2011. Vajdáné Makra Vera, GLT Delta Kft., Juhász László

2012. Barta Sándor, Matro Kft., Szél István

2013. Bogos Dezső, Fenyősi Gyula, DéLVIV Kft.

2014. Pál István, Rendeczki Lajos, P'-AutóCity Kft.
2015. Tarrné Rácz Judit, Rulek Mária, Hauni Hungária Kft.

2016. Ilijin Petar, Wortmann András, Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra Kft.

2017. Járányi Andor, Várnagyi Mihály, Kontakt-Elektro Kft.

 

 

Baranya Megyei Környezetvédelmi Díj

 

A kamara ezzel az elismeréssel kívánja honorálni a gazdasági szervezet kiemelkedő környezetvédelmi teljesítményét, amely az előző évhez viszonyítva kiemelkedő környezetvédelmi tevékenységet folytatott hozzájárult a megye környezetvédelmi helyzetének javításához, új környezetbarát technológiák kifejlesztéséhez, bevezetéséhez.

 

2006. Biokom Kft., Öko-Trade Kft., Total Kft.

2007. Melio Start Kft., Környezetinformatikai Központ Kft., Pécsi Közlekedési Zrt.

2008. Neolit kft., Ekofutur Kft.

2009. Fekoral International Kft., Lugosi Bt.

2010. Biokom Kft., Komlói Fűtőerőmű Zrt.

2012. Öko-Trade Kft.

2013. Lafarge Cement Magyarország Kft.

2014. Biokom Nonprofit Kft., Techniq 2000 Kft., Kovács Bertalanné
2015. Horzsakő Kft.

2016. Pannon Hőerőmű Zrt., Crestyle Kft.

2017. Amnis Víztechnológiai Kft., Enviroinvest Zrt., KŐ-KA Kő- és Kavicsbányászati Kft.

 

 

Baranya Megyei Idegenforgalmi Díj

A kamara „Idegenforgalmi Díjat” adományozhat annak a természetes személynek vagy szervezetnek, aki vagy amely tevékenységének következtében Baranya megye idegenforgalma fejlődött, új, versenyképes idegenforgalmi fejlesztések valósultak meg, új, vonzó idegenforgalmi kínálat teremtődött és fejlődött a borturizmus.

 

2014. Hella'91 Kft.
2015. Fishing on Orfű rendezvény

2016. Mohácsi Busójárás rendezvény, Zrínyi Miklós-Szigetvár 1566 Emlékév rendezvény

2017. Ördögkatlan Fesztivál Egyesület, Zsolnay Fényfesztivál szervezői

 

 

Kiváló Kamarai Munkáért Díj

 

A kamara „Kiváló Kamarai Munkáért Díjat" adományozhat annak a természetes személynek, akinek munkája nyomán az adott kamarai szervezeti egység, vagy a kamara egészének eredményessége, hatékonysága javult.

 

1997. Arató Márton, Kerényi János, Králik Ivánné, Dr. Lábó Gábor

1998. Barta Ferenc, Kresz Erika, Dr. Krippl Zoltán, Rónaszegi Lenke, Weller János

1999. Dr. László Gyula, Szántó Dezső, Herbert Gábor, ügyfélszolgálati iroda

2001. Hesz János

2002. Birinyi Zoltán, Baranyai Nóra, Králik Ivánné, Rónaszegi Lenke

2003. Bartos Sándor, Hirth Ferenc, Szűcs Csaba, Várszegi Gyula, Cséfalvay Ágnes, Németh Ágota

2004. Dr. Bíró Zoltán, Fenyősi Gyula, Gasz Zoltán, Rendeczki Lajos, Gelencsér Lajosné

2005. Pergerné dr. Szabó Piroska, Arnold Antal

2006. Dr. Kállai Sándor, Neumann Ádám, Umheiser István, Dr. Kovács Jenőné dr. Gemeiner Vera, Tímár Lajos, Dr. Szekeres György

2007. Csomor Miklósné, Vörös Gábor

2008. Horváth László, Markos György

2009. Dr. Fodor Zsuzsanna

2010. Bánné Lukácsovics Aranka, Császár Gergely

2011. Hendinger Anita, Marton Judit, Rabb Szabolcs

2012. Králik Ivánné, Dr. Kállai Sándor

2013. Dr. Hüse István

2014. Opauszki László
2015. Dr. Bodnár József

2016. Ódorné Kovács Ildikó, Pálinkás István

2017. Dr. Orosdy Béla

 

 

Záray Károly Díj

 

A kamara Záray Károly Díjat adományozhat a kamarai hivatal azon munkatársának, aki folyamatos magas szintű munkájával a korábbi évben kiemelkedően segítette a kamara céljainak megvalósulását, elismerést szerzett a kamarának. Kiváló Kamarai dolgozó cím csak a kamara hivatalában alkalmazásban álló munkatárs részére adományozható.

 

2014. Sörös Dávid

2016. Prókai Csaba

2017. Rozs Eszter

 

 

Az Év Kereskedője Díj

 

A kamara Az év kereskedője díjjal jutalmazza a kiemelkedő eredménnyel járó, magas szakmai felkészültségű és dinamikusan fejlődő kereskedői tevékenységet, amely fogyasztói elégedettséggel is párosul.

 

2001. Morvai Zoltán

2002. Arnold Antal

2003. Dr. Horváth József

2004. Kovács Jánosné

2005. Bogos Csaba

2009. Nagy Sándor

2013. Novreczky Árpád

2014. Szabó Zsolt

2015. Liszácz Mihály

2016. Csomay Árpád

2017. Halmi Csaba

 

 

Az Év Kézművese Díj

 

A kamara „Az év Kézművese Díjat" adományozhat

a) tradicionális kézműves szakmák elismert művelőjének, a hagyományok őrzőjének,

b) a szakmai kultúra fejlesztőjének,

c) piacképesen, eredményesen gazdálkodó kisvállalkozásnak.

 

2001. Németh Jenő

2002. Szabó László

2003. Strausz János

2004. Gulácsi János

2005. Szentklárai Gabriella

2007. Vámos Csaba

2008. Suvák György

2010. Dányiné Bedő Anikó

2011. Gulácsi János

2012. Polgár Zsuzsanna

2013. Baranyai Bálint, Sárdi János

2014. Zsoldos Dezsőné

          2015. Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra Kft.

          2017. Szél István

 

 

Dr. Fáy Mihály Díj (Mohács Gazdaságáért Díj)

 

A kamara Mohács város gazdasági fejlődését elősegítő munkásság elismerésére „Dr. Fáy Mihály Díjat" adományozhat. A díjat, az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésére alapította a kamara.

 

2001. Szekó József

2002. Bánki Erik

2003. Pálinkás István

2004. Dr. Benyeda János

2005. Szántó Dezső

2006. Kultné Mátyás Rita

2007. Miskolczi Imre

2009. Weisz József

2010. Csorbai Ferenc

2012. Wéber Ádám

2013. CNC Instrument Bt.

          2015. Szenner Mátyás

2016. Nagy Jenő

2017. Gráf Antal

 

Mohácsi Szakképzési Díj

 

2006. Mátrai Attila

2007. Nagy Tibor

2008. Kiss Ferenc

2009. Erb László

2011. Szabó László

2012. Alsóvölgyi István

2014. Andrássy Zoltán
2015. Kálóczy László

2016. Riegl Péterné

2017. Mausz Mihály

 

Mohácsi Idegenforgalmi Díj

 

2008. Gódi Gábor

2009. Eberhardt György

2010. Mohácsi Tourinform Iroda

2011. Horváth Zoltán

2012. Varga György

2013. Mohácsi Bugarszki Norbert

          2015. Englert Antal

2016. Mohácsi Sokacok Olvasóköre

2017. Szent Miklós Vízi- és Taposómalom üzemeltetői

 

 

Szigetvár Gazdaságáért Díj

 

A kamara Szigetvár város gazdasági fejlődését elősegítő munkásság elismerésére „Szigetvár Gazdaságáért Díjat" adományozhat. A díjat, az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésére alapította a kamara.

 

2001. Czigelédi László

2002. Horváth László

2003. Bartha Sándor

2004. Szűcs Csaba

2005. Dr. Kustra József

2006. Horváth László

2007. Mannó Pál

2010. Jankó Károly

2011. Bocskor Tibor

2012. Kis Attila

2013. Jambrik Béla

2017. Mannó Pál

 

Szigetvári Szakképzési Díj

 

2006. Németh Jenő

2007. Kuba Károly

2008. Kocsmáros Bt.

2009. Hegedűs József

2010. Németh Jenő

2011. Kuba Károly

2012. Hóbor Lászlóné

2013. Manifaktor Kft.

          2015. Szkrajcsics Antal

2016. Auguszt József

2017. Papp Judit

 

Szigetvári Idegenforgalmi Díj

 

2006. Király Lajos

2007. Sziget-Víz Kft.

2008. Fábián Szilárd

2009. Hóbor Lászlóné

2010. Tógazda-Safari kft.

2011. öKO-Bükkösd Kft.

2012. Andreas Ebner

2013. Klavium Kft.

2016. Lebedy János

2017. Hóbor Lászlóné

 

Jánosi Engel Adolf Díj (Komló Gazdaságáért Díj)

 

A kamara Komló város gazdasági fejlődését elősegítő munkásság elismerésére „Jánosi Engel Adolf Díjat" adományozhat. A díjat, az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésére alapította a kamara.

 

2001. Áman Mihály

2002. Rieger János és Riger Mihály

2003. Vakaró József

2004. Wágner László

2005. ifj. Rajnai Attila

2006. Vida János

2007. Lakics Péter

2008. Mester Zoltán

2009. Farkasné Fejér Anikó

2010. Tóth József és Visy Bertalan

2011. Dr. Kiss Endre

2012. Merk Ferenc

2013. Dr. Tánczos Frigyes Attila

2014. Götzerné Páva Mária
2015. Schillinger Emil

2016. Mayerhoff Attila

2017. Bischof Balázs

 

Komlói Szakképzési Díj

 

2006. Barta Sándor

2007. Pozsár Sándor

2008. Békásy Ferenc József

2009. Tekker László

2010. Varga Sándor

2011. Schillinger Emil

2012. Merk József

2013. Id. Kecskés Károly József

2014. Széplábi András
2015. Elmontné Popán Ildikó

2016. Eckl László

2017. Karácsony László

 

Komlói Idegenforgalmi Díj

 

2008. Hoffmann Balázs

2009. Hella '91 Kft.

2010. Szuppáncsics Nándor

2012. Jakab Józsefné

2013. Horváth Lászlóné

2014. Bernhard Béla

2016. Kalamár József

2017. Fajcsi Ferenc

 

 

Than Károly Díj (Siklós Gazdaságáért Díj)

 

A kamara Siklós város gazdasági fejlődését elősegítő munkásság elismerésére „Than Károly Díjat" adományozhat. A díjat, az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésére alapította a kamara.

 

2006. Polgárné Kaulics Katalin

2007. ifj. Bernáth László

2008. Béni Gábor

2009. Katona Lajos

2010. Hajdú Gábor

2012. Orlovics Gyula

2013. Szabó Zsolt

2014. Bonus Kft.

          2015. Tornyos Pékség Kft.

2016. Szarkándi Lajos

2017. Bock Szilárd és Bíró Zoltán

 

Siklósi Szakképzési Díj

 

2006. K.K. Autócentrum Kft.

2007. Jójártné Szeibert Natália

2008. Szabó Gábor

2009. Tankó Ferenc

2010. Horváth Balázs

2011. Juhász Zoltánné

2012. Baksa Zsuzsanna

2013. Harmat Vilmos

2015. Gyenis Péter

2016. Horváth István

2017. Jójártné Szeibert Natália

 

Siklósi Idegenforgalmi Díj

 

2006. Hajdú Gábor

2007. Lévai Miklós

2008. Ivanics György

2009. Lantos Bt.

2010. Riczu Sándor

2011. Fülemüle Csárda Kft.

2012. Herke Attila

2013. Hotel Castello
2014. Fórizs Sándor

2015. Wodtke Szilvia

2016. Becker Leonóra

2017. Bőköz fesztivál szervezői

Kapcsolódó anyagok: