Üdvözöljük a

Baranyai tanulók ismét az élvonalban | Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara

honlapján!

-

Baranyai tanulók ismét az élvonalban

Szerző: Bonyár Marietta | 2017. május 10.

A 2016/17-es tanévben megrendezett országos szakmai versenyeken ismét sikert arattak megyénk tanulói. Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez a diákoknak és a sikeres felkészítéshez a gyakorlati képzőhelyek és iskolák lelkiismeretes tanárainak.

Az NGM és az NFM a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen 41 szakmában hirdette meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt és az Országos Szakmai Tanulmányi versenyt a nappali tagozaton végzős tanulók számára. A versenyekre országosan több mint 5000 diák jelentkezett.

 

SZKTV/OSZTV baranyai helyezések

Helyezés

Versenyző neve

Szakképesítés neve

Gyakorlati képzőhely neve

Elméleti oktatást végző tagintézmény

1.

Tóth Miklós Zoltán

hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő

Mecsek-Klíma Kft.

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

2.

Horváth Márton Lajos

hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő

Mecsek-Klíma Kft.

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

2.

Kinczli-Weiling Csenge

fodrász

Hair Szabó Imre Kft.

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

3.

Hartmann-né Durkó Beatrix Anita

eladó

DJ&K Bt.

PSZC Siklósi Szakképző Iskolája

3.

Király Dzsenifer

női szabó

iskolai tanműhely

PSZC Angster József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

4.

Ormándi Simon

gépi forgácsoló

Hauni Hungaria Gépgyártó Kft. 

PSZC Angster József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

4.

Szegleti Richárd

hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő

R és T Klíma és Épületgépész Kft.

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

5.

Kis-Varga Erik Zsolt

elektronikai technikus

iskolai tanműhely

PSZC Zipernowsky Károly Műszaki Szakgimnáziuma

7.

Uzsaly Anna

kozmetikus

Borosné Debreceni Zsanett

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

Az NGM a hatáskörébe tartozó szakképesítések tanulmányi versenyeit azon enyhe értelmi fogyatékos tanulói számára hirdette meg, akik rendelkeznek a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság érvényes szakvéleményével.

 

Szakiskolai szakképzésben résztvevő tanulók részére meghirdetett SZKTV eredményei

Helyezés

Versenyző neve

Szakképesítés neve

Gyakorlati képzőhely neve

Elméleti oktatást végző tagintézmény

3.

Kővári Júlia

konyhai kisegítő

Fény Kft.

Meixner Ildikó EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium

3.

Tordai Miklós

kerti munkás

 

Meixner Ildikó EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium

4.

Ócsárdi Vanessza

konyhai kisegítő

Fény Kft./Maurus Kft.

Meixner Ildikó EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium

6.

Nagy Vivien

konyhai kisegítő

Szentmártoni Bt.

Meixner Ildikó EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Kollégium

 

Az NGM az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak országos tanulmányi versenyeit a magyarországi, nappali rendszerű képzést folytató szakgimnáziumok azon tanulói számára hirdeti meg, akik a versenykiírás tanévében a középiskolai szakaszt lezáró évfolyam tanulói. A versenyeket az NSZFH szervezi és bonyolítja le.

 

Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyének eredménye

Helyezés

Versenyző neve

Tantárgy

Elméleti oktatást végző tagintézmény

1.

Novák Ádám

épületgépész ismeretek

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

4.

Németh Norbert Zoltán

épületgépész ismeretek

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

5.

Kovács Kornél

földmérés ismeretek

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

6.

Óvári Roland Imre

földmérés ismeretek

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

9.

Farkas Domonkos

vegyész ismeretek

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

13.

Járka Emese

ügyvitel ismeretek

Pécsi SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Szakgimnáziuma

14.

Bagó Alexandra

szépészet ismeretek

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

15.

Perjás Ábel

vegyész ismeretek

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

26.

Balogh Attila

vendéglátóipar ismeretek

PSZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

31.

Iveszics Milán

építőipar ismeretek

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt az érettségihez vagy a középiskola utolsó évfolyamának elvégzéséhez kötött szakképzésben részt vevő tanulók számára szervezi meg a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal.

 

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny eredmények

Helyezés

Versenyző

Szakma

Iskola

6.

Hangya Péter

autótechnikus

PSZC Simonyi Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

10.

Ivánácz Dániel

földmérő, térképész és térinformatika

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

12.

Dobrocsi Enéh Mária

földmérő, térképész és térinformatika

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

13.

Lovas Iván

földmérő, térképész és térinformatika

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

14.

Dohocki Tamás

földmérő, térképész és térinformatika

Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma