Üdvözöljük a

SZKTV/OSZTV versenyek baranyai eredményei | Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara

honlapján!

-

SZKTV/OSZTV versenyek baranyai eredményei

Szerző: Piacsek László

A Nemzetgazdasági Minisztérium a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen az MKIK-nek gondozásra átadott szakképesítések közül 39-ben a nappali tagozaton végzős tanulók számára, az idén 6. alkalommal szervezte meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt. 

 

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett elődöntőkre, melyek 2013 január 7-e és 21-e között kerültek megrendezésre, 155 tanuló adta be jelentkezését 23 szakmában 13 iskolából. A legtöbben vendéglátóipari, gépipari és építőipari szakmákban indultak a megmérettetésen. A kijavított dolgozatokba a résztvevők február 06-án tekinthettek be.   

 

Az eredmények alapján a következő tanulók jutottak tovább az országos előválogatókra:

 

 

Résztvevők Szakképesítések Képzőhely Iskola
Király Gyula Bútorasztalos Kökönyösi Oktatási Központ Kökönyösi Oktatási Központ – Komló
Székelyi Dusán Géplakatos HB-Kapcsolószekrénygyártó Kft. 500 Angster József Szakképző Iskola – Pécs
Domokos Sándor Hegesztő B.K.N. Metál Kft. 500 Angster József Szakképző Iskola – Pécs
Buza Roland Villanyszerelő E.ON Hálózati Szolgáltató Kft. 500 Angster József Szakképző Iskola – Pécs
Valkai Tamás Hegesztő Baranya Megyei Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium Baranya Megyei Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium – Mohács
Sólyom Norbert Pincér N és H Kereskedelmi és Szolgáltató Bt. és Antácska Kft. Pécsi József Nádor Gimnázium és Szakképző Iskola – Pécs
Kiss Dániel Műszakicikk eladó VÖRÖSKŐ Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Tatai Máté Pincér LATERUM Kereskedelmi és Vendéglátó Kft. Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Tatai Endre Burkoló Parcsetich Gábor E.V. Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - Pécs
Stölkler András Festő, díszítő, mázoló és tapétázó TAN-SZAK Kft. Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - Pécs
Heim Dávid Simon Kőműves Pécsi Építő és Tatarozó Zrt. Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - Pécs
Zách Attila László Bútoripari technikus Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Juhász Bálint Épületgépész technikus Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Rónai László Gépgyártástechnológiai technikus Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola - Pécs

 

Az előválogatók eredményei alapján az alábbi tanulók jutottak be megyénkből a döntőbe:

 

Résztvevők Szakképesítések Képzőhely Iskola
Király Gyula Bútorasztalos Kökönyösi Oktatási Központ Kökönyösi Oktatási Központ – Komló
Domokos Sándor Hegesztő B.K.N. Metál Kft. 500 Angster József Szakképző Iskola – Pécs
Valkai Tamás Hegesztő Baranya Megyei Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium Baranya Megyei Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium – Mohács
Kiss Dániel Műszakicikk eladó VÖRÖSKŐ Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Tatai Máté Pincér LATERUM Kereskedelmi és Vendéglátó Kft. Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs
Tatai Endre Burkoló Parcsetich Gábor E.V. Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - Pécs
Heim Dávid Simon Kőműves Pécsi Építő és Tatarozó Zrt. Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - Pécs
Juhász Bálint Épületgépész technikus Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola Simonyi Károly Szakközépiskola és Szakiskola - Pécs

 

A döntősök közül az alábbi három tanuló ért el dobogós helyezést a következő szakmákban:

 

Név és szakma

Helyezés

Cég

Felkészítő oktató

Iskola

Domokos Sándor Hegesztő

3. helyezett

B.K.N. Metál Kft. (Pécs)

Fodor Sándor és Papp Béla

500 sz. Angster József Szakképző Iskola

Kiss Dániel műszakicikk eladó

1. helyezett

Euronics Áruház Pécs (Vöröskő Kft.)

Mislyenácz János

Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola

Tatai Máté pincér

1. helyezett

Laterum Szálloda és Étterem

(Laterum Kereskedelmi és Vendéglátó Kft. Pécs)

Faragó István

és Zsiga István

Pécsi reKeskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A verseny egyik kiemelt feladata és célkitűzése, hogy a fizikai szakmák társadalmi presztízsét és vonzerejét emelje a pályaválasztó fiatalok és a társadalom szélesebb köreiben. Azok a fiatalok, akik vállalják a versenyen a megmérettetést és a versenyzéssel járó kihívásokat reflektorfénybe kerülnek és példamutatásukkal fontos szerepet töltenek be a szakmák elismertségének és megbecsülésének növelésében.

 

Az idei versenyek döntője a Szakma Sztár Fesztivál 2013. április 24–26-a között került megrendezésre Budapesten, a Hungexpo területén. Az ország legjobb tanulói egy-egy munkadarab elkészítésével mutatják be tudásukat és szakmájukat a Szakma Sztár Fesztiválon. Ez remek lehetőséget nyújt a pályaválasztás előtt álló diákoknak új szakmák megismeréséhez és döntésük elősegítésében.

 

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara közel 400 pályaválasztás előtt álló tanuló és kísérőik számára biztosított lehetőséget a budapesti döntőn való részvételre április 24-25-én összesen 9 busszal.

 

Gratulálunk a továbbjutóknak a döntőbe jutóknak és a helyezetteknek!

 

Az elmúlt két év Szakma Sztár Fesztiváljairól szóló kisfilmek a kapcsolódó linkek segítségével megtekinthetők. 

 

www.szakmasztar.hu

 

Kapcsolódó linkek: